TOP 6 GAY SERIÁLŮ, které musíte vidět!

1. Queer As Folk (US verze)

Queer As Folk

Americko-kanadský seriál, který byl natolik úspěšný, že se dočkal pěti řad. Jedná se o americkou verzi stejnojmenného díla britských tvůrců. Děj se odehrává v americkém městě Pittsburgh a soustředí se na partu queer lidí, které si lehce zamilujete. Rozmanitost postav seriálu QAF je velmi sympatická, a proto potkáte  promiskuitního sexy borce Briana, blond zajíčka Justina, outsidera Tedda, bezprostředního párty boye Emmetta, roztomilého, celkem přecitlivělého Michaela a jeho úžasnou, ukecanou a vždy dobře naladěnou matku Debbie, ale také lesby Lindsey a Melanii. Seriál se dotýká ožehavých otázek stejnopohlavních vztahů ve společnosti jako jsou coming out, sňatek, výchova a adopce dětí, umělé oplodnění, bezpečný sex, HIV/Aids, prostituce nezletilých, diskriminace, pornografie, homosexualita duchovních, drogy a spoustu dalších témat.

2. Please Like Me

Please Like MeAustralský komediální drama seriál natočený podle námětu a scénáře Joshe Thomase, který navíc v seriálu ztvárnil hlavní roli. Show projednává realistické problémy doplňované awkward humorem, který sice nemusí sednout každému, ale když sedne, tak vás čeká naprosto skvělá podívaná. Dvacetiletý Josh není zrovna krasavec, ale právě v tom spočívá kouzlo hlavní postavy, protože ve většině dnešních seriálech hrají až směšně nádherní lidé a tak to v životě rozhodně není.  O čem seriál je? Josh si po rozchodu s Claire uvědomí, že je gay a za podpory již ex přítelkyně a nejlepšího kamaráda/spolubydlícího prožívá coming out, který obnáší proces přijmutí ze strany praštěné rodiny, první gay zkušenost se sexy klukem jménem Geoffrey, ale také pomáhá matce v boji proti depresím.

3. Cucumber / Banana / Tofu

CucumberBritský osmidílný seriál, který pojednává o osudech několika homosexuálů z Manchesteru. Hlavní postavou je skoro padesátiletý Henry Best, gay, který se společně se svým dlouholetým partnerem Lancem ocitá v krizi středního věku a tím nastávají kdejaké přešlapy, úlety, následky a dohry. Během jediného dne se Henrymu změní život. Rozejde se s přítelem, musí se odstěhovat z domu a v tomto momentu nastává skvělá interakce mezi starší a mladší generací, kde nastupuje na scénu arogantní krasavec Freddie a zvláštní vtipálek Dean, ke kterým se Henry nastěhuje. Společně obývají rozlehlé bývalé skladiště. Postavy sice vypadají na první pohled nepřístupně a nesympaticky, ale opak je pravdou. Jakmile dokoukáte Cucumber, můžete přejít na Banana, který doplňuje příběh vedlejších postav a nakonec se dostanete k dokumentárnímu Tofu. Proč cucumber (okurka), banana a tofu? Podle teorie hlavního hrdiny seriálu Henryho symbolizuje okurka nejvyšší hodnotu na škále erekce před banánem a tofu.

4. Noah’s Arc

Noah's ArcAmerický seriál sledující převážně afroameričany. Hlavní postavou je Noah, který spolu se svými kamarády Rickym, Chancem a Alexem zažívají různé nástrahy každodenního gay života v Los Angeles.  A o čem vlastně Noah’s Arc je? Noah se zakouká do Wada, ale má to háček. Wade je totiž heterosexuál. Noah to sice respektuje, ale přesto má pocit, že mezi nimi nějaké to jiskření je. Jednoho dne ho Wade pozve k sobě domů, ale jelikož je na holky, nebude se jednat o normální úlet, ale o švédskou trojku s dívkou jménem Brandy. Trapné chvíle ticha vystřídá uvolnění, jenže Wade vše zarazí a pošle Brandy pryč. Noah to nechápe a chce odejít, když v tom ho Wade chytne, políbí a tak začíná dlouhá sága různých příhod o rozchodech, nemocech, podváděních a dalších každodenních problémech. Na seriál navazuje film.

5. Looking

LookingAmerický seriál z produkce HBO sleduje trojici gay kamarádů ze San Francisca. Každý z nich je v jiné životní fázi. Patrik je devětadvacetiletý vývojář počítačových her, který se znovu pokouší najít partnera poté, co se jeho bývalý zasnoubil. Jednatřicetiletý ambiciózní umělec Augustín se rozhoduje mezi dosavadním monogamním stylem života a sdílením společné domácnosti se svým přítelem. Nejstarším členem partičky je devětatřicetiletý číšník Dom, který vykonává své povolání už hezkou řádku let, čelí střednímu věku a jeho profesní i milostné představy zůstávají stále nenaplněny. Příběhy této trojice se dramaticky proplétají a odvíjejí v době, která homosexuálům poskytuje spoustu příležitostí a práv, v níž se každý z členů pokouší najít svůj kousek štěstí a lásky. Důležitým prvkem seriálu je mix společenské pokrokovosti, nevyzpytatelnosti a sexuální otevřenosti.

6. London Spy

London Spy

Britská pětidílná minisérie, která se na první pohled může zdát jako dílo nudy, ale opak je pravdou. London Spy je seriál, který lehce podceníte a přitom se jedná o šokující, originální pecku, kterou prostě musíte vidět.  Je zajímavou kombinací queer romance a špionažního thrilleru. Příběh pojednává o vztahu dvou mladých mužů pocházejících z naprosto rozdílných prostředí. Danny se zajímá hlavně o večírky a noční život. Jednoho dne však potká tajemného Alexe, o kterém zjistí, že pracuje pro zpravodajskou službu. Jeho lehkovážný život se tím výrazně zdramatizuje, protože vstupuje do nebezpečného světa, o kterém netušil, že existuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *