TOP 6: FILMY S MÓDNÍ TÉMATIKOU, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT

Nudíte se a nevíte co dělat? Co takhle zůstat doma a pustit si Netflix? A pokud máte náladu na něco z oblasti módy, jedině dobře. Máme pro vás TOP 6 filmů s módní tématikou, které vás zkrátka dostanou a zabaví na celý večer.

Top 6 filmů s módní tématikou.

↓ ↓ ↓    YVES SAINT LAURENT (2014)   ↓ ↓ ↓ 

Top 5 filmů s modní tématikou, které musíte vidět.

Fascinující snímek, který vás nechá nahlédnout do života francouzského návrháře – Yves Saint Laurenta. Příběh je odvyprávěn z pohledu návrhářova partnera – Pierra Bergého. Film odkrývá Yvesovo závislosti, zhroucení, zkrátka osobní život, ale také poukazuje na jeho obrovský úspěch v oblasti módy.

↓ ↓ ↓     JEREMY SCOTT: THE PEOPLE’S DESIGNER (2015)    ↓ ↓ ↓ 

Top 5 filmů s modní tématikou, které musíte vidět.

Tento dokumentární film vypráví příběh amerického návrháře jménem Jeremy Scott. Poukazuje na jeho začátky kariéry, kdy pracoval v malém městečku Missouri, ale také následující úspěch v módním světě. Jeremy oblékl plno světových hvězd, jako například Lady Gagu, Miley Cyrus, Rihannu a další.  

↓ ↓ ↓     FRESH DRESSED (2015)    ↓ ↓ ↓ 

Top 5 filmů s modní tématikou, které musíte vidět.

HIP HOP změnil výrazně módu. Jeho vliv zasáhl komerční značky, ale také přední módní domy a přesně tato tématika je rozebírána v dokumentárním filmu – Fresh Dressed. Natáčení se účastnili umělci, jako například Kanye West, Pharrell Williams, Nas, Puffy a další.

↓ ↓ ↓     IRIS (2014)    ↓ ↓ ↓ 

Top 5 filmů s modní tématikou, které musíte vidět.

Iris Apfel se stala módní ikonou již v devadesátých letech. Celý New York ji zbožňoval a následoval. Stala se známou hlavně kvůli svému osobitému stylu, a sice díky výrazným brýlím, barevným outfitům a obrovským šperkům. Film vypráví příběh neuvěřitelné ženy, u kterého věříme, že se vás pozitivně dotkne.

↓ ↓ ↓    WOMEN HE’S UNDRESSED (2015)   ↓ ↓ ↓ 

Top 5 filmů s modní tématikou, které musíte vidět.

Návrhář Orry-Kelly ve své době oblékal hvězdy stříbrného plátna, jako například Marylin Monroe, Bette Davis, Jane Fonda či Natalii Wood. Dokumentární film vás nechá nahlédnout hluboko do života talentovaného návrháře. Pokud jste fanoušci starších filmů, pak právě tento dokument musíte vidět.

↓ ↓ ↓    THE FIRST MONDAY IN MAY (2016)   ↓ ↓ ↓ 

Top 5 filmů s modní tématikou, které musíte vidět.

Slavnostní událost Met Gala je na veřejnosti známá jako jedna z nejdůležitějších akcí roku v oblasti módy. Každý rok osobnosti ze všech koutů showbyznysu předvádí své outfity. Film vás zatáhne do zákulisí Met Gala 2015 a vy tak zahlédnete legendy, jako například Annu Wintour, Karla Lagerfelda, Johna Galliana a další. 

Viděli jste některý ze zmíněných snímků? Váš názor? 

Autor: Matěj Kašpar

fashiongonerogue

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *