Narcis a estét? Autor knihy Love Paris a jeho intimní zpověď uprostřed lesa

beautiful-black-swans

Příroda, móda, fotografie, to vše k sobě neodmyslitelně patří. Při procházce lesem, který působí téměř mysticky, vznikly snímky tvůrce knihy Love Paris. Jejich autorkou je Dominika Kaspar. Tajemné prostředí, tajemné záběry a zpověď Yana, místy také tak trochu tajemná.

Co Tě vedlo k nafocení těchto záběrů?

S Dominikou nás oba fascinuje les. Jsme vždy učarováni atmosférou, proudící energií a klidem, který načerpáváme v každém nádechu. A s Dominikou nelze jít do lesa bez foťáku. Mimo to, jelikož jsem i tváří knihy, musím se zapojit do děje. Do děje příběhu, který na vás čeká. Čeká, až vás jím na stránkách knihy provedu.

Trávíš s Dominikou hodně chvil?

Jak nám čas umožní. Jsme oba pracovně vytíženi, ale čas na procházku lesem si vždy najdeme.

Je ti blízká?

Ano je. Možná je to má dívka a tyto fotky jsou z procházky s naším psem. Anebo je to úplně jinak. Všichni lidé, se kterými trávím čas, jak ten volný, tak i pracovní, mi jsou blízcí.

Jaký nejzvláštnější okamžik jsi v lese zažil?

Je jich mnoho. Třeba očista duše během meditací v Čechách. Anebo sex pod otevřeným nebem, před mnoha lety ve Francii.

1_Yan_J_Bulka_Love_Paris

S Dominikou nemáš chutě na dobrodružství v lese?

Bez komentáře:) Dominika dokáže být v lese nebezpečně svůdná a tajemná. Ať už jsem před objektivem nebo za ním.

Baví Tě pózovat před foťákem?

Baví. Rád se nechávám překvapit, těším se na to, jaký obraz vznikne. Jak mě světlo ukáže, jak výsledek dotvoří okolí. Nikdy dopředu nevím, co nakonec spatřím. Mimo jiné jsem sám vášnivý fotograf. Každá fotka, která vznikne, je jedinečná, vždy skrývá nějaký zázrak, zachycení teď a tady, okamžiku, který už se znovu nebude opakovat. Více na mém Instagramu @yanj.bulka

Jaký je Tvůj vztah ke kráse?

Uvědomuji si krásu. Zbožňuji její rozmanitost. Možná mohu působit jako narcis, ale spíše bych řekl, že jsem estét.

2_Yan_J_Bulka_Love_Paris

Jak se díváš na módu? Jak často například nakupuješ oblečení?

Už nenakupuji každý týden, ale podle potřeby nebo příležitosti. Mám základní šatník na každodenní nošení a obměňuji ho postupně. Nenechávám se strhávat k sezónním záležitostem. O tom móda není. Spíše vybírám kompletní outfity pro dané příležitosti, těm věnuji větší pozornost a bývají to dražší kousky také. Řekl bych, že již nežiji nakupováním módy jako před lety v éře „zlaté mládeže“, kdy byla spotřeba oblečení obrovská, a věnoval jsem této oblasti spoustu času. Avšak užít si roli „shopaholika“ v Paříži, Londýně, Berlíně nebo Los Angeles je pro mě pokaždé velkým potěšením:) Už to ale není jen o tom, co mám na sobě, v čem se ukážu. Není třeba vlastnit nepřeberné množství oblečení. Uvědomuji si, v jakém nadbytku žiji a jak skromně si vystačí lidé v jiných částech našeho světa, kdy si mohou obstarat jen to základní, co potřebují. V lepším případě.

Jak bys popsal svůj běžný den?

Pokaždé jiný. Ale skládá se z odpočinkové části, pracovní a sportovní.

Vyskytuje se v Tvém životě nyní nějaký muž?

Ne, zatím nemám po svém boku nikoho.

Čím to?

Možná proto, že jsem se kdysi zapřísáhl, že už chlapa nechci ani vidět. Možná proto, že ještě potřebuji čas sám pro sebe. Nebo možná proto, že vztahy mezi muži se navazují a budují daleko složitěji, nežli se ženami.

Zaujal Tě Yan J. Bulka? Jeho kniha Love Paris je k zakoupení na www.loveparisthebook.com/cs nebo v síti knihkupectví Kosmas či na Queershopu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *