Muži ve stresu sledují porno. Jak jste na to vy?

LIVERPOOL – Ačkoli psychologové nesouhlasí s tím, že muži a ženy se zase tolik neliší, jak tvrdí některé populární knížky. Ale přesto tu jisté rozdíly v reakcích mužů a žen skutečně existují. Kupříkladu při zvládání stresu a vyrovnávání se s ním. Zatímco ženy ve většině případů míří do lednice a přejídají se, většina mužů se snaží souložit nebo onanovat u porna.

„Sex pomáhá mužům uniknout negativním myšlenkám a rozptýlit je. Ženy se na druhou stranu snaží zmírnit účinky stresu jídlem,“ tvrdí doktor John Barry z University College London.

A liší se nejen to, jak se obě pohlaví snaží řešit stres, ale také to, jak ho řeší s psychology. Muži chtějí rychlé a účinné řešení, ženy se musejí ze svých problémů vypovídat.

„U mužů je sex zřejmě metodou, jak se odpoutat od problému… je to prostě forma úniku. Během sexu se uvolňují endorfiny, takže má muž příjemné pocity, které účinkují jako druh léčby. Muži jsou prostě jinak propojeni v mozku než ženy, přirozeně mají silnější libido, takže tomu podléhá jejich chování,“ míní doktor Barry.

„Podle řady studií při zvýšené hladině stresového hormonu kortizolu v krvi vyhledáváme na cukry a tuky bohaté pokrmy. Ale nevíme přesně, proč ženy podléhají tomuto jevu častěji,“ dodala doktorka Louise Liddonová z Northumbria University.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *