Gay roku Matěj Kašpar slaví další úspěch. Dnes jeho song začne hrát SeeJay

Prague Pride 2016 - Šlechtová, Kašpar

Gay roku Matěj Kašpar slaví další úspěch. Rádio SeeJay dnes premiérově zahraje jeho song Stay Here, ve kterém hostuje talentovaná zpěvačka Natálie Jirounková. Duet se nese na popové vlně, kterou doplňují příjemné, k sobě dobře hodící se hlasy zmíněných umělců. Premiéra songu je dnes ve 12:00 na SeeJay rádiu. Cože? Pracujete a nestíháte? Nevadí, protože píseň si můžete poslechnout a stáhnout i zde na Boyleru.

https://soundcloud.com/matejkaspar/matej-kaspar-stay-here-feat-natalie-jirounkova

Matěji, gratuluju k songu. Co pro tebe znamená hudba?
Děkuju. Hudba je můj základ. Nedokážu si představit den bez svých hudebních oblíbenců, psaní textů, poznámek do sešitu a zpěvu. Popravdě mohu říct, že muzika mi pomohla překonat těžké dětství. Hudba je způsob, kterým sám sebe dokážu vyjádřit, ale také pochopit ostatní. Hudba mě obklopuje, když se cítím sám. Hudba mě vždy zvedne a donutí něco dělat.

Chápu dobře, že song je tvůj autorský?
Ano, song jsem napsal právě s Natálkou Jirounkovou, která ho se mnou i nazpívala. Vzpomínám si jak jsme v roce 2008 byli u Natál a mě napadla melodie Stay Here. Hned jsme na tom začali pracovat. Původní song neobsahoval kytaru, ale klavír. Druhý den jsme ho zpívali na Hip Hop Kempu, což byl opravdu nářez. O několik let později jsme se Stay Here rozhodli nahrát u Ondry Žatkuliaka, který se postaral o celkovou produkci a nyní naše dítě bude hrát v rádiu.

O čem píseň je?
Píseň je o lásce, zlomeném srdci a o klasickém koloběhu mezi minulostí, přítomností a budoucností. Líbí se mi, že jak já, tak Natálie zpíváme o něčem konkrétním z našich životů. Spousta lidí se mě ptá proč zpívám milostný duet s holkou, když jsem gay, ale pravda je, že zpívám duet se svou dlouholetou kamarádkou, která v té době prožívala stejné trápení v lásce jako já a tak místo čekání až nás to přejde jsme napsali milostný duet, ve kterém oba dva zpíváme o svých ex.

Zpíváš pouze anglicky?
Dlouho jsem zpíval pouze anglicky, ale to jen kvůli tomu, že zpívat česky mi přišlo hodně intimní. Dá se říct, že jsem se za angličtinu schovával, ale to je minulostí. Mám několik českých songů a těším se až je uslyšíte.

Plánuješ desku?
Moc bych si desku přál. Mám plný šuplík nápadů, textů, songů a několik umělců je ode mě dokonce chtělo odkoupit, ale já si je šetřím pro sebe. Vznikaly při různých příležitostech a nedokážu si představit, že bych se jich vzdal. Mít album je můj sen a jednoho dne album opravdu budu mít, ale český trh je nyní prazvláštně přeplněn a já necítím, že by zrovna teď nebo zítra byl můj čas. Každopádně jsem náladový, takže možná pozítří?

Můžou tě fanoušci někde slyšet?

Na https://soundcloud.com/matejkaspar je má dosavadní tvorba jako třeba One Last Cry, In Darkness, Stay Here, Game Over, ale i několik cover songů. Vyplatí se sledovat i můj YouTube kanál, protože sem tam udělám videoklip + samozřejmě vloguju. 🙂 https://www.youtube.com/user/matejkaspar

Co bys vzkázal fanouškům a čtenářům?
Doufám že se vám Stay Here bude líbit, ale hlavně doufám, že nestojíte na místě a snažíte si plnit sny jako já, protože život běží neskutečně rychle. Dávejte na sebe pozor, věřte v sami sebe a neposlouchejte šašky, kteří vám říkají, že jste k ničemu. Žijte. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *