Fun&Run! Vyběhni s fobiemi a oslav Mezinárodní den boje proti homofobii!

V neděli 14. května ukážeme světu, že homofobní postoje a diskriminace HIV+ lidí nemají v naší společnosti místo. V pražské Stromovce se uskuteční již tradiční běh Fun&Run, tentokrát na podporu provozu online LGBT poradny Sbarvouven.cz a Domu světla. Akci u příležitosti Mezinárodního dne boje proti homofobii pořádá spolek Prague Pride, Česká společnost AIDS pomoc (ČSAP) a online seznamka iBoys a iGirls.

Fun&Run běh proti fobiím

Fun&Run běh proti fobiím

Závod se poběží od 11:00 hodin na trasách 5 a 10 km v kategoriích ženy, muži, queer. Startovné je 150 Kč při online registraci, 200 Kč na místě. Po závodu strávíme příjemné odpoledne ve Stromovce, hrát bude Queenie, world Queen tribute band, a ČSAP bude ve své sanitce provádět zdarma anonymní testy na HIV, příp. syfilis. Výsledky testů budou dostupné do několika málo minut. Takže i když neběháte, stavte se na rychlotest zdarma.

Mezinárodní den boje proti homofobii se slaví již dvanáct let. Připadá na 17. května, protože právě v tento den v roce 1990 Světová zdravotnická organizace odstranila homosexualitu z Mezinárodní klasifikace nemocí.

Přidejte se a registrujte se do běžeckého závodu Fun&Run už teď! Více informací k  Fun&Run najdete zde.

Na akci můžete potkat známou moderátorku a herečku – Ester Janečkovou, která je mimo jiné také patronkou poradny – https://www.sbarvouven.cz/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *