Finalista Gaye roku Matěj Kašpar byl okraden! Víme podrobnosti

Být finalistou soutěže Gay roku je občas náročné. Proč? Protože kluci ze soutěže jsou momentálně vidět a to samozřejmě láka škůdce. Své o tom ví Matěj Kašpar (25), který se již po několikáté stal terčem haterů, kteří se schovávají za anonymitu internetu.

Pojďme si společně představit, jak k podobným situacím dochází. Záškodník přijde domů z práce, posadí se do křesla, v jedné ruce svírá sklenku vína a v druhé např. telefon. Hluboce, ale opravdu hluboce se zamyslí, co s načatým večerem a s úsměvem na tváři dojde k závěru, že touží být někým jiným a tak si náhodně vypůjčí zrovna vaší identitu nebo se rozhodne tahat vaše jméno blátem po nejrůznějších webech, o kterých jste pravděpodobně neměli ponětí. „Je to tak, nedávno někdo opět použil mé fotky, tentokrát pro gay aplikaci Hornet, kde se vydával za mě a z lidí loudil jejich erotické fotky nebo je urážel, kritizoval či dokonce domlouval nějaké to techtle mechtle. Dozvěděl jsem se o tom celkem vtipným způsobem. Seděl jsem v AXM a všiml si, že mě pozoruje kluk od vedlejšího stolu. Vzhledem k tomu, že se mi vybil telefon, tak jsem měl dost času pohledy opětovat. Po chvilce ke mně klučina přistoupil se zmateným výrazem a sdělil mi, že si se mnou asi hodinu píše na hornetu, ale tak nějak si všiml, že v ruce nedržím telefon. Jakmile nám došlo, že záhada není až tak záhadná a někdo bez života s nepochopitelným motivem se snaží poškodit mou osobu a lidi, kteří na profil reagují, jsme se zasmáli, protože co jiného nám zbývá v dnešním internetovém světě?!“ Svěřil se zpěvák, vlogger a nyní finalista gaye roku Matěj Kašpar.

Matěj Kašpar

Dnešní doba opravdu vybízí k tomu, aby kdokoliv mohl být kýmkoliv a ještě navíc napsat cokoliv, ale otázka zní: „Jak se tomu bránit?“ Nejjednodušší cestou je falešný profil nahlásit. Pokud provozovatel aplikace nebo internetových stránek nereaguje a profil nezruší, tak už je bohužel nutnost se obrátit na právníka či dokonce policii. Tahle na první pohled nevinná krádež může totiž člověku pořádně zavařit a to třeba zničením pověsti, ztrátou zaměstnání, rozpadem vztahu a podobně. „Profil jsem samozřejmě nahlásil a také na svém osobním i fanouškovským FB sdílel varování, že nejde o mou osobu.“ dodal Matěj.

Je třeba říct, že není moc způsobů jak se tomuto sprostému jednání bránit, ale rozhodně se jako komunita můžeme semknout a podobné případy nahlašovat, zveřejňovat a zůstat nad věcí.

A co vy? Máte podobný zážitek jako Matěj? Jak jste ho řešili?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *