Elektronické cigarety zpomalují spermie a likvidují buňky ve varlatech

maly-penis

LONDÝN – Jestli si pánové myslí, že když klasické cigarety vymění za ty elektronické, zlepší se tím jejich potence a plodnost, pak se šeredně mýlí. Elektronické cigarety totiž zpomalují pohyb spermií a poškozují vážně buňky ve varlatech. Podle londýnských vědců jsou ale vůbec nejškodlivější cigarety s příchutí skořice. Mají nejzhoubnější vliv na sperma a plodnost mužů.

Příchutě elektronických cigaret jsou plné toxinů, které poškozují buňky varlat a spermie. Látky obsažené ve skořicové příchuti zpomalují spermie a příchuť žvýkačková zase likviduje přímo buňky ve varlatech.

I když muži kouří elektronické cigarety bez nikotinu, pokud je v nich příchuť, pak poškozují výrazně sperma.

Ačkoli u běžných tabákových cigaret se často informuje o škodlivých účincích na plodnost mužů a DNA spermií, u elektronických je podobných zpráv a upozornění málo. A přitom také výrazně poškozují zdraví.

„S ohledem na pohyblivost, progresi a koncentraci spermií mají elektronické cigarety negativní vliv,“ uvedla doktorka Helen O’Neillová na Britské konferenci o plodnosti v Edinburghu.

Na trhu existují tisíce příchutí do elektronických cigaret, mnohé z nich jsou v rámci EU regulovány jako příchutě potravin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *